Docela chápu, že se chtějí hýbat, že jízda na kole je ke kloubům a páteři šetrnější, než třeba běh. Pochopím i to, že chce někdo sjíždět nebezpečné terény, protože potřebuje adrenalin. Co ale nepochopím, proč u toho musej vypadat jako přerostlý naparáděný kakadu.

Mám ten úbor taky. Naštěstí k němu mám i přilbu a brýle, takže mě nikdo nemůže poznat. Ale myslí si někdo, že chlap v barevných elasťákách s vložkou mezi nohama je pěknej???? Jestli je nějaké oblečení fakt hnusné, tak to jsou cyklistické dresy. Včetně žlutého trikotu z Tour de France. Tam jsou ti kluci tak vyježdění, že se to na nich dá ještě snést. Tedy při pohledu od hlavy do pasu. Pak už je to jedno, barevné kraťasy s výztuhou na kráse nepřidají nikomu.

A když je potkám, tak si vždycky říkám, proč to dělaj. Jedou výletním tempem, kecaj mezi sebou, jeden barevnější, než druhej. Ale maj naježděno…

A to nemluvím o tom, že jejich kolo může být dvakrát dražší, než moje auto. Moje auto bylo sice laciné, ale i tak.

Nvíc tak nějak podvědomě lituju ty manželky, jejichž manželé si několik hodin (i denně) naklepávají své ozdoby na úzkém cyklistickém sedle. Nikdo mi nevymluví, že to musí mít vliv… Na funkci… Je mi žinantní se ptát…

Znali jsme zelené vdovy, černé vdovy, teď tu jsou cyklovdovy. Ty ale vdovami být nemusí, když se přidají ke svým mužům a zachovají tak zdání, že záliba jednoho je i zálibou druhého. Koneckonců jim to na figuře neuškodí. Ale co kdyby se neoblíkaly do těch barevných přiléhavých vymazlených nápisy popsaných trikotů? Prosím!